P | V | P | S | DR | A | DA | E | US | F | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2.º | 19 | 11 | 4 | 4 | 31-14 | 75 | 3 | 2 | P2 | PPVPP | Dettagli | |
QF | 3 | 2 | 1 | 0 | 4-1 | - | - | - | - | - | Dettagli | |
F | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-6 | - | - | - | - | - | Dettagli | |
7.º | 10 | 3 | 6 | 1 | 16-9 | - | - | - | - | - | Dettagli | |
35 | 17 | 12 | 6 | 54-30 | 75 | 3 | 2 | - | - |
V | 2019-11-23 | 12:00 | (F) | Cherkashchyna-Akademiya | 1-2 | G19 | |||
V | 2019-11-16 | 14:00 | (C) | Metalurh Zaporizhya | 3-2 | G18 | |||
S | 2019-11-09 | 13:00 | (F) | Ahrobiznes | 2-1 | G17 | |||
P | 2019-11-03 | 14:00 | (C) | Metalist 1925 Kharkov | 1-1 | G16 | |||
V | 2019-10-30 | 14:00 | (C) | Dnipro-1 | 2-1 | 1/8 | |||
V | 2019-10-26 | 13:00 | (C) | Balkany Zorya | 4-0 | G15 | |||
S | 2019-10-20 | 15:30 | (F) | Rukh Vynnyky | 1-0 | G14 | |||
V | 2019-10-11 | (F) | FC Kremin | 0-3 | G13 | ||||
V | 2019-10-06 | 14:00 | (C) | Obolon-Brovar | 2-0 | G12 | |||
V | 2019-09-29 | 17:00 | (F) | Chornomorets | 0-3 | G11 | |||
P | 2019-09-25 | 16:00 | (C) | Karpaty | 0-0(7-6 d.t.r.) | 3E | |||
V | 2019-09-22 | 14:00 | (C) | MFK Mykolaiv | 3-2 | G10 | |||
V | 2019-09-14 | 16:00 | (F) | Prykarpattya | 0-1 | G9 | |||
P | 2019-09-08 | 16:30 | (C) | Volyn | 0-0 | G8 | |||
S | 2019-09-04 | 16:00 | (F) | Avangard Kramatorsk | 2-1 | G7 | |||
P | 2019-08-31 | 17:00 | (C) | Mynai | 1-1 | G6 | |||
V | 2019-08-27 | 17:00 | (C) | Metalist 1925 Kharkov | 2-0 | 2TP | |||
P | 2019-08-23 | 15:00 | (F) | Hirnyk-Sport | 1-1 | G5 | |||
V | 2019-08-17 | 17:00 | (C) | Cherkashchyna-Akademiya | 1-0 | G4 | |||
V | 2019-08-10 | 17:00 | (F) | Metalurh Zaporizhya | 0-2 | G3 | |||
V | 2019-08-03 | 17:00 | (C) | Ahrobiznes | 2-0 | G2 | |||
S | 2019-07-27 | 18:00 | (F) | Metalist 1925 Kharkov | 1-0 | G1 | |||
P | 2019-05-26 | 16:00 | (C) | Balkany Zorya | 0-0 | G30 | |||
P | 2019-05-23 | 16:00 | (C) | Ahrobiznes | 0-0 | G24 | |||
P | 2019-05-19 | 16:00 | (F) | Metalist 1925 Kharkov | 1-1 | G23 | |||
S | 2019-05-15 | 20:00 | Shakhtar Donetsk | 4-0 | F | ||||
V | 2019-05-10 | 17:00 | (C) | Obolon-Brovar | 3-2 | G28 | |||
P | 2019-05-05 | 16:00 | (F) | Dnipro-1 | 3-3 | G27 | |||
V | 2019-05-01 | 13:00 | (C) | FC Sumy | 6-0 | G26 | |||
S | 2019-04-25 | 17:00 | (F) | Volyn | 2-1 | G25 | |||
V | 2019-04-17 | 15:00 | (C) | Zorya | 2-1 | MF | |||
P | 2019-04-07 | 13:00 | (C) | Karpaty | 1-1(5-4 d.t.r.) | QF | |||
P | 2019-04-03 | 15:00 | (F) | Hirnyk-Sport | 1-1 | G21 | |||
P | 2019-03-30 | (C) | Rukh Vynnyky | 0-0 | G20 | ||||
V | 2019-03-22 | 13:00 | (F) | MFK Mykolaiv | 0-1 | G19 |